Заголовок
"Народна" програма 2012 року Програма МОН 2016 року
1. Основи роботи з комп’ютером (6 год.)Техніка безпеки під час роботи на комп’ютері. Правилаповедінки в комп’ютерному класі. Допомога при ураженніелектричним струмом. Санітарні норми роботи накомп’ютері. Комплекс вправ для очей. Базовий складкомп’ютера. Підготовка комп'ютера до роботи. Основні діїмишею. Завантаження програми і завершення роботи з нею.Завершення роботи з комп’ютером.Алфавітно-цифрові клавіші. Клавіатурний тренажер. Поняттяпро «сліпий» метод друку.Основні поняття операційної системи. Файли. Файловасистема. Папки. Імена зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв.Шлях до файлу (адреса).Робочий стіл. Основні об’єкти робочого стола. Значки.Ярлики. Вікно папки. Кнопки керування вікном. Контекстне меню.Створення папки. Створення ярлика.
Практична робота №1 «Основи роботи з комп’ютером».
Інформаційні процеси.Комп’ютер як засіб реалізаціїінформаційних процесів. (6 год.)Інструктування з безпекижиттєдіяльності та правил поведінкипід час роботи в комп’ютерномукласі.Інформаційні процеси та системи.Повідомлення, дані, інформація, шум.Роль інформаційних технологій ужитті сучасної людини. Комп’ютери та їх різновиди. Складовікомп’ютерів та їх призначення.Об’єкти файлової системи (файли,папки, ярлики), операції над ними.
2. Основи роботи з текстом (5 год.)Клавіатура. Цифрові клавіші. Клавіші керування курсором іредагування. Функціональні клавіші. Клавіші спеціальнихоперацій. Режими вставляння та заміни символів.Текстовий редактор. Правила набору тексту. Переміщення втексті. Збереження документа. Відкриття документа.Робота з абзацами: завершення введення абзацу, поділабзацу на два, з’єднання двох абзаців в один. Фрагменттексту. Робота з фрагментами тексту. Вибір гарнітури,розміру та написання символів.Робота з кількома документами, Копіювання фрагментівінших документів. Друк документа.
Практична робота №2 «Основи роботи з текстом».
Цифрові мережеві технології. (4 год.) Локальна мережа, використаннямережевих папок. Пошук відомостей у мережі Інтернет.Безпечне користування Інтернетом.Завантаження даних з Інтернету.Авторське право. Критичнеоцінювання відомостей, отриманих зІнтернету.
3. Основи роботи з графікою (4 год.)Поняття про комп’ютерну графіку, її різновиди. Структурарастрового зображення. Графічний редактор та йогопризначення. Параметри малюнка. Основні інструменти дляроботи з малюнком.Малювання графічних примітивів. Робота з кольором.Очищення малюнка та його фрагментів. Використанняосновного кольору й кольору фону.Робота з фрагментами малюнка. Зміна вигляду малюнка абойого фрагмента. Створення написів на малюнку. Збереженнямалюнка. Практична робота №3 «Основи роботи з графікою». Текстовий процесор. (5 год.)Повторення правил уведення,редагування та форматування тексту(символів, абзаців), додаваннямалюнків із файлу та їхформатування. Додавання,редагування та форматуваннятаблиць. Сторінки документа та їхформатування.Підготовка документа до друкування.Друкування документа.
4. Комп’ютерні мережі. Пошук інформації в Інтернеті(4 год.)Поняття про глобальну та локальну комп’ютерні мережі.Локальна мережа. Сервер та робоча станція. Вхід у локальнумережу та навігація нею. Спільне використання ресурсів:файлів, папок, принтерів.Глобальна комп’ютерна мережа. Провайдери. Служби Інтернету. Іменування ресурсів в Інтернеті. Гіпертекст.Браузери. Робота з веб-сторінками.Пошук інформації Інтернеті. Завантаження файлів зІнтернету. Пошук інформації. Пошукові системи. Соціальнезначення Інтернету та загрози, пов’язані з йоговикористанням.Практична робота №4 «Комп’ютерні мережі». Алгоритми і програми. (12 год.) Середовище описання і виконанняалгоритмів.Лінійні алгоритми.Алгоритмічна структурарозгалуження. Алгоритми з повтореннями. Цикли з умовою та цикли злічильником.
5. Початки алгоритмізації (13 год.)1Вступ до програмування Поняття алгоритму. Типи алгоритмів. Поняття виконавцяалгоритмів. Способи подання алгоритмів. Графічне поданняалгоритмів у вигляді блок-схем. Знайомство з середовищем реалізації алгоритмів. Запуск тазавершення роботи у середовищі. Інтерфейс користувача.Основні налаштування середовища. Поняття мови програмування. Складові мови програмування.Поняття програми і програмного коду. Поняття програмногопроекту. Етапи створення проекту. Основні елементи кодунайпростішої програми. Поняття компілятора. Компіляція тавиконання програми. Виведення даних. Поняття про форматування текстових ічислових даних під час виведення. Редактор програм. Редагування коду. Коментарі та їхпризначення у коді програми.Арифметичні операції та їх особливості. Знаходження остачівід ділення натуральних чисел. Пріоритети арифметичнихоперацій, використання дужок. Особливості записуарифметичних виразів мовою програмування.Практична робота № 5. «Створення програм дляобчислення значень арифметичних виразів».Поняття величини. Поняття змінної і константи, типу даних.Оголошення змінних і констант. Присвоювання значеннязмінній. Уведення текстових і числових даних. Арифметичні вирази зі змінними та константами.Етапи розв’язування задачі на комп’ютері. Конструювання іграфічне представлення лінійних алгоритмів Налагоджувач. Покрокове виконання програм. Тестування програм. Проміжні результати.Практична робота № 6 «Створення лінійних алгоритмів іпрограм із введенням даних, використанням змінних дляобчислення виразів і виведенням даних». Проектна діяльність. (4 год.)
Постановка завдання, планування та виконання проект.
Публічна презентація проекту.





Резервний час. (4 год)
Кiлькiсть переглядiв: 645

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.