/Files/images/nformatika/06_klas/anmatsya/АНІМАЦІЯ.jpg


/Files/images/nformatika/06_klas/anmatsya/АНІМАЦІЯЯ.jpg


Анімація (франц. animation – оживлення) – вид кіномистецтва, в якому рух об’єктів моделюється з використанням мальованих (графічна анімація), об’ємних (об’ємна анімація) або створених з використанням комп’ютерних програм (комп’ютерна анімація) об’єктів.

Особливістю комп’ютерної презентації є можливість додавання анімаційних ефектів до об’єктів, що розміщуються на слайдах. Це забезпечує кращу наочність та динамічність показу і в результаті – більшу ефективність презентації. У презентаціях застосовуються анімаційні ефекти до об’єктів при їх появі або зникненні, при зміні слайдів тощо.

Для того щоб додати анімаційний ефект до текстового об’єкта, необхідно вибрати цей об’єкт і скористатися елементами керування групи Анімація на вкладці Анімація.

Для швидкого застосування одного з трьох ефектів анімації (Вицвітання, Поява, Виліт) слід вибрати назву потрібного ефекту в списку кнопки Анімація.

Для багаторівневих списків, для написів, що містять кілька абзаців, для підзаголовків на титульній сторінці можна вибрати, крім ефекту анімації, ще і порядок його застосування – увесь текст разом або за абзацами першого рівня (абзаци другого, третього і т. д. рівнів з’являються разом з абзацом першого рівня).

Якщо до текстового об’єкта додано ефект Вицвітання, то символи при появі змінюють свій відтінок від кольору тла до основного кольору символів. Додавання ефекту Поява приводить до того, що текст з’являється від нижньої межі абзаців. При встановленому ефекті Виліт символи тексту з’являються від нижньої межі слайда.

Під час наведення вказівника на назву ефектів анімації застосовується динамічний попередній перегляд.

Додаткове налаштування цих ефектів анімації і додавання інших здійснюється в області завдань Настроювання анімації.

Для відкриття цієї області слід вибрати в групі Анімація кнопку Настроювана анімація або в списку кнопки Анімація цієї самої групи вибрати команду Настроювання анімації.

За вибору кнопки Додати ефект відкривається список з чотирьох команд Вхід, Виділення, Вихід, Шляхи переміщення. У будь-який момент підготовки презентації користувач може внести зміни в налаштування ефектів анімації, наприклад змінити шлях переміщення об’єкта. Для внесення змін у налаштування ефектів анімації слід вибрати потрібний об’єкт на слайді та відкрити область завдань Настроювання анімації. Потім у списку ефектів вибрати потрібний. Вибір можна здійснити і з використанням номерів ефектів анімації, які розміщуються поруч з об’єктом на слайді. В області завдань Настроювання анімації назва кнопки Додати ефект змінюється на Змінити. У подальшому зміна ефектів анімації здійснюється аналогічно їх встановленню.

Додатковою можливістю зміни налаштувань ефектів анімації є зміна траєкторії переміщення об’єкта перетягуванням маркерів початку і завершення переміщення (рис. 12), а також маркерів зміни розмірів, якщо переміщення об’єкта здійснюється по периметру певної фігури. Порядок виконання ефектів анімації можна змінити, змінивши їх послідовність у списку області завдань Настроювання анімації. Для цього використовують кнопки Вгору та Вниз у нижній частині цієї області .

Анімаційні ефекти графічних об’єктів встановлюються і налаштовуються тими самими способами, що й для текстових об’єктів. Особливістю є те, що у вікні налаштування ефекту відсутня вкладка Анімація тексту, а на вкладці Ефект недоступними є елементи керування, що використовуються для анімації тексту. Також ряд ефектів виділення, специфічних для текстових об’єктів (наприклад, підкреслення тексту, приплив кольору), встановити не можна.


Використання гіперпосилань і кнопок дій

Презентацію можна зробити інтерактивної, тобто надати користувачу можливість в процесі демонстрації презентації змінювати послідовність пред'явлення слайдів.

Організувати будь-які переходи між слайдами можна двома способами: за допомогою гіперпосилань або за допомогою управляючих кнопок.

Гіперпосилання дозволяють здійснювати переходи з будь-якого слайду на будь-кого іншою з використанням покажчика посилання і адреси переходу. На початковому слайді розміщується покажчик посилання — фрагмент тексту, який виділяється кольором і підкресленням, або графічне зображення.

ВСТАВКА ГІПЕРПОСИЛАНЬ

Розгалужена структура презентації реалізується шляхом встав¬ки гіперпосилань. За допомогою гіперпосилань можна організува¬ти перехід на означений файл, що знаходиться на комп'ютері, на будь-який слайд цієї презентації, на новий документ та на елект¬ронну адресу.

Щоб організувати гіперпосилання, необхідно:

- виділити об'єкт, за яким буде закріплено гіперпосилання (на¬приклад фрагмент тексту (слово) або автофігура);

- виконати команду Вставка/ Гиперссылка або на панелі інструментів вибрати кнопку Добавление Гиперссылки;

- вибрати потрібний тип гіперпосилання та необхідні парамет¬ри (наприклад, ім'я файлу, який потрібно завантажити, чи номер слайда, на який здійснюється перехід).

Порада

Файл, на який здійснюється посилання, бажано помісти¬ти в одну папку з файлом презентації. Переміщуючи презен¬тацію на інший комп'ютер, простежте, щоб цей файл та¬кож був переписаний.

ВСТАВКА КНОПОК КЕРУВАННЯ

За допомогою елементів керування можна активно впливати на перебіг демонстрації слайдів презентації.

Щоб вставити кнопку керування, необхідно вибрати Показ слайдов/Управляющие кнопки, потім вибрати необхідну кнопку.

НАСТРОЙКА КНОПКИ КЕРУВАННЯ

Щоб за кнопкою Настраиваемая закріпити виконання дії, необхідно у діалоговому вікні Настройка действия вибрати її з меню, наприклад Другой файл. У діалоговому вікні Гиперссылка на другой файл вибрати ім'я файлу.

Гіперпосилання можна зв’язувати з різними об’єктами, розміщеними

на слайдах: фрагментами тексту, графічними зображеннями тощо.

Для зв’язування гіперпосилання з об’єктом необхідно:

1. Виділити об’єкт, з яким буде зв’язане гіперпосилання.

2. Виконати Вставлення  Посилання  Гіперпосилання.

3. Вибрати у списку Зв’язати з вікна Додавання гіперпосилання

(рис. 2.44) тип об’єкта, на який буде вказувати посилання (можливі зна-

чення: з файлом, веб-сторінкою; місцем у документі; новим докумен-

том; електронною поштою).

4. Вибрати у правій частині вікна об’єкт, на який буде вказувати по-

силання, або ввести його повне ім’я в поле Адреса.

5. Вибрати кнопку ОК.


Додавання анімаційних ефектів до об’єктів слайда.. Використання гіперпосилань і кнопок дій



Практична робота за комп’ютерами.

Підручник ст. 86-87


/Files/images/nformatika/06_klas/vprava_3/ВПРАВА 3.jpg/Files/images/nformatika/06_klas/vprava_3/ВПРАВА3(10.jpg /Files/images/nformatika/06_klas/vprava_3/ВПРАВА 3 2.jpg


Домашнє завдання

Підручник § 2.4 ст. 77-80


Кiлькiсть переглядiв: 5241

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.